Instytut Lotnictwa wspiera polską ekipę na Mistrzostwach Świata w Lotach Poduszkowców.

W dniach 11 – 16 września w Niemczech odbyły się kolejne Mistrzostwa Świata w Lotach Poduszkowców. Dzięki pomocy Instytutu Lotnictwa, Polski Klub Poduszkowców mógł wystawić do zawodów czterech zawodników. W formule JUNIOR startowała Justyna Jachimczak, w F 2 Maciej Uchman, F 50 Jakub Furmański, F 35 Krzysztof Szafran. Gdyby nie tragiczny wypadek (zginął na torze pilot poduszkowca) perfekcyjnie zorganizowane Mistrzostwa byłyby wyjątkowo udane. Loty poduszkowców są bardzo dynamicznie rozwijającą się dyscypliną sportu motorowodnego. Jest szansa, że za rok Mistrzostwa Świata odbędą się w Polsce. Zawodnikom życzymy sukcesów!

• 7 grudnia 2015 o 15:26:43 [Current Revision] przez admin
  • 7 grudnia 2015 o 15:26:02 przez admin