„Sięgnąć chmur” – pod takim hasłem w dniach 1-14 kwietnia 2016 roku odbywa się zbiórka charytatywna Stowarzyszenia Sercem Malowane z siedzibą przy Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 87 w Warszawie organizowana wspólnie z Instytutem Lotnictwa. Uruchomiona została internetowa aukcja charytatywna oryginałów ilustracji do kalendarza jubileuszowego Instytutu Lotnictwa oraz innych dzieł sztuki. Dochód zostanie przeznaczony  na ufundowanie lotniczych wakacji dla dzieci z najbiedniejszych rodzin, które wyróżniły się zaangażowaniem w naukę.

– Zbiórka może stać się motywatorem dla uczniów na realizację ich często nieosiągalnych marzeń. Zaangażowanie w naukę, które zostanie nagrodzone podróżą samolotem i wymarzonymi wakacjami, to cel naszej zbiórki. Liczymy, że zdobyte środki pozwolą naszym dzieciom przeżyć niezapomnianą przygodę – opowiada o celach akcji Małgorzata Wierzbicka, bibliotekarz w Szkole Podstawowej nr 87 i prezes Stowarzyszenia Sercem Malowane.

– Pracowitość przynosi zaskakująco pozytywne efekty. Zbiórka i aukcja, organizowane z Instytutem Lotnictwa, mają udowodnić, że tak jest. Zależy nam, aby uczniowie, którzy osiągnęli sukces w nauce, szczególnie ci z rodzin borykających się z trudną sytuacją materialną, mogli zostać nagrodzeni wyjątkowymi, wręcz „odlotowymi” wakacjami – dodaje Katarzyna Nowak-Zawadzka, pedagog w Szkole Podstawowej nr 87 i wiceprezes Stowarzyszenia.

Instytut Lotnictwa, mieszczący się od 90 lat na warszawskim Okęciu, został partnerem Stowarzyszenia i przekazał na aukcję dzieła sztuki.

– Zawsze wspieramy naszą lokalną społeczność. Tutaj powstaliśmy i tutaj działamy. Staramy się by najmłodsi, niezależnie od warunków materialnych, mieli możliwość spełniania swoich marzeń. Dlatego przekazaliśmy oryginały prac, które znalazły się w tegorocznym, jubileuszowym kalendarzu oraz dzieła, które podarowali zaprzyjaźnieni artyści. Mamy nadzieje, że sprzedadzą się drogo! – mówi prof. Witold Wiśniowski, dyrektor Instytutu Lotnictwa.

Na aukcji wystawionych zostało kilkadziesiąt rysunków, obrazów, grafik, które powstały specjalnie na tę okoliczność. Twórcami są artyści z Polski, USA, Węgier, Iranu, Litwy, Francji, Australii, Belgii, Portugalii, Belgii, Hiszpanii, Szwajcarii, Irlandii, Argentyny.

Oprócz aukcji odbędzie się też zbiórka pieniędzy.

Aukcja odbywa się na stronie: www.charytatywni.allegro.pl, opisy prac znajdują się także na stronach: www.ilot.edu.pl/aukcja oraz www.ilot90.pl/aukcja i www.sp.nasza87.pl.