28 maja 2014 r. w Wojskowej Akademii Technicznej zainaugurowano działalność Klastra Inżynierii Kosmicznej i Satelitarnej. Umowę podpisały uczelnie wyższe, instytucje badawcze i firmy z branży kosmicznej. W uroczystości wziął udział Dyrektor Instytutu Lotnictwa – prof. Witold Wiśniowski oraz Dyrektor Centrum Technologii Kosmicznych – dr inż. Leszek Loroch.

Klaster jest zgrupowaniem działających w sektorze inżynierii kosmicznej i satelitarnej niepowiązanych ze sobą przedsiębiorców, prowadzących działalność innowacyjną oraz organizacji badawczych i instytucji otoczenia biznesu, które mają na celu stymulowanie działalności innowacyjnej poprzez promowanie intensywnych kontaktów, korzystanie ze wspólnego zaplecza technologicznego w tym obszarze, wymianę wiedzy i doświadczeń, przyczynianie się do transferu technologii, tworzenia sieci powiązań oraz rozpowszechniania informacji wśród przedsiębiorców wchodzących w jego skład.

Klaster utworzyły:

Narodowa Agencja Promocji Zaawansowanych Technologii Spółka Akcyjna (NAPTA S.A.) – koordynator Klastra; Wojskowa Akademia Techniczna im. Jarosława Dąbrowskiego; „TechnoWAT Sp. z o.o. w organizacji”; Centrum Badań Kosmicznych PAN; Instytut Lotnictwa; Politechnika Warszawska; Politechnika Łódzka Centrum Transferu Technologii Politechniki Łódzkiej Sp. z o.o; Uniwersytet Zielonogórski; TAURUS Sp. z o.o.; Przedsiębiorstwo Wielobranżowe ,,PETROTEX” B. Maciejewski, R. Maciejewski, Sp. j.; Rafał Wieczorek B ,,Klinika Technologii”; „Pol-Spec-Tech-Service” Sp. z o.o. WB Electronics Spółka Akcyjna; VIGO System Spółka Akcyjna; ,,INVESTIN” Sp. z o.o.;ASSECO Poland;  Spółka Akcyjna; Polski Holding Obronny  Sp. z o.o.; Hertz Systems Ltd. Sp. z o.o.; GEOTRONICS Polska Sp. z o.o.; Szkoła Wyższa im. Pawła Włodkowica; Spacive Sp. z o.o.; STSG Poland Sp. z o.o.; Astronika Sp z o.o.; Płocki Park Przemysłowo-Technologiczny Spółka Akcyjna; Uniwersytet Warszawski; WASKO S.A..