mgr inż. Marta Rojek

Mgr inż. Marta Rojek, naukowiec z Net Instytutu zakwalifikowała się do udziału w trzeciej edycji programu Top 500 Innovators. Już w kwietniu wraz z 80 innymi uczestnikami programu wyruszy na dwumiesięczny staż do najlepszych ośrodków naukowych świata
z pierwszej dziesiątki rankingu szanghajskiego.

Top 500 Innovators to największy rządowy program wspierania innowacyjności w nauce.

O miejsce w kolejnej edycji rządowego programu konkurowało 376 kandydatów z uczelni, instytutów badawczych, instytutów Polskiej Akademii Nauk i centrów transferu technologii z całej Polski. Po ocenie formalnej odbyły się rozmowy kwalifikacyjne, w których oceniano aplikacyjność badań, innowacyjność prowadzonych projektów, dotychczasowe sukcesy komercjalizacyjne, motywację  do udziału w programie, zdolności komunikacyjne oraz umiejętność współpracy w zespole i znajomość języka angielskiego. Ostatecznie wyłoniono 116 finalistów trzeciej edycji „Top 500 Innovators”, reprezentujących 63 instytucje naukowe z całej Polski. W czerwcu planowana jest uzupełniająca rekrutacja do programu tak, aby  w roku 2013 łącznie 160 pracowników polskiego sektora B+R mogło odbyć programy stażowo-szkoleniowe na najlepszych uczelniach świata.

Więcej o tegorocznej edycji programu można przeczytać tutaj.