Instytut Lotnictwa objął patronatem edukacyjnym klasę o profilu lotniczym w Gimnazjum nr 114 z Oddziałami Integracyjnymi w Warszawie. Uczniowie rozpoczną w niej naukę od września w roku szkolnym 2015/2016.

Uczniowie klasy lotniczej będą realizować ścieżkę edukacyjną pod nazwą „wiedza o lotnictwie”. Przez trzyletni okres kształcenia na poszczególnych lekcjach z fizyki, geografii, biologii, chemii, historii, WOS-u, matematyki, zajęć technicznych oraz w-fu i godziny wychowawczej uczniowie zostaną zapoznani z elementami wiedzy o lotnictwie.

W ramach współpracy część zajęć będzie się odbywać w Instytucie Lotnictwa pod okiem ekspertów.

Dzień otwarty dla uczniów odbędzie się 21 marca 2015 roku (sobota) o godz. 11. Gimnazjum nr 114 z Oddziałami Integracyjnymi mieści się przy ulicy Malowniczej 31a.

Plakat informacyjny