Podkarpacki Festiwal Nauki i Techniki w Mielcu

Na Podkarpackim Festiwalu Nauki i Techniki w Mielcu Instytut Lotnictwa przedstawiał ofertę badawczą Centrum Badania Materiałów i Konstrukcji  oraz zachęcał do zapoznania się z nowymi publikacjami wydanymi w ramach serii wydawniczej Biblioteka Historyczna Instytutu Lotnictwa. Pierwszy dzień był zarezerwowany dla szkół – celem było zainteresowanie dzieci i młodzieży w wieku szkolnym wynalazkami technicznymi tj. pojazdy elektryczne, roboty. Można było  też poeksperymentować – zmierzyć okulary, które sprawiały, że widziało się świat oczami muchy, przelecieć się na symulatorze śmigłowcem Black Hawk, dowiedzieć się dlaczego samolot lata oraz zobaczyć co stanie się z liściem sałaty, gdy zamrozi się go w ciekłym azocie. Dzieci bardzo cieszyły się z wręczanych im gadżetów – wszystkie dumnie przypinały sobie znaczki  „I love ilot” pytając czym właściwie zajmuje się Instytut Lotnictwa. Drugiego dnia można było podziwiać wystawę statyczną szybowca Jantar oraz rakiet i modeli kosmicznych a także odwiedzić stanowiska innowacyjnych firm, mieleckich szkół i uczelni wyższych.

• 1 grudnia 2015 o 14:51:47 [Current Revision] przez admin
  • 1 grudnia 2015 o 14:51:47 przez Katarzyna Wrona