Poduszkowiec Instytutu Lotnictwa PRC-600M już po raz drugi brał udział w Święcie Wisły organizowanym przez Urząd Miasta Warszawy. Święto jest projektem urzędu, który ma na celu „zaprzyjaźnienie” mieszkańców stolicy z Wisłą. Dział promocji Urzędu Miasta przygotował dla warszawiaków i gości spoza Warszawy wiele atrakcji na obydwu nabrzeżach rzeki. Od dwóch lat czynny udział w tych imprezach bierze Instytut Lotnictwa. W tym roku nasz poduszkowiec był szczególnie oblegany, ponieważ przewoziliśmy nim uczestników imprezy z jednego brzegu rzeki na drugi. W dwudniowych pokazach lotu naszym poduszkowcem spróbowało prawie sto osób. Dla Instytutu udział w święcie był okazją do prezentacji odnowionego poduszkowca. Poduszkowiec był przygotowany do wyjazdu na akcję ratowniczą. Mogli go zobaczyć w akcji przedstawiciele policji, służb ratowniczych, ochrony granic i straży pożarnej. Dla nich tego rodzaju jednostki są niezastąpione w trudnych warunkach terenowych i pogodowych.

Galerię zdjęć z imprezy możecie zobaczyć tutaj.