Poduszkowiec PRP-560 legionowskiego WOPR-u

Instytut Lotnictwa przeprowadził wymianę oraz modernizację fartucha poduszkowca PRP-560, który jest własnością legionowskiego WOPR-u.

Na podstawie zawartej umowy zostały wykonane prace demontażowe, naprawcze i modernizacyjne. Wykonanie i montaż kompletnego fartucha nowego typu wymagało niewielkich przeróbek związanych z zamianą kurtyny na balon w przedniej części kadłuba. Dodatkowo dokonano wymiany cięgła sterów poziomych. Produkcję nowego fartucha oraz montaż na poduszkowcu przeprowadził zespół mgr. inż. Krzysztofa Błasiaka w składzie: Piotr Busz, Wiktor Zimiński i Tomasz Balczunas.

Po oblocie w Instytucie Lotnictwa poduszkowiec został przewieziony do placówki legionowskiego WOPR-u w Zegrzu Południowym. Dokonano próbnego oblotu na tafli jeziora. Próby przebiegły pomyślnie i poduszkowiec został przyjęty przez WOPR. Mamy nadzieję, iż będzie dobrze służył na tafli jeziora w czasie nadchodzącej zimy.

Informacja: dr inż. Krzysztof Szafran, Instytut Lotnictwa

• 6 września 2015 o 16:41:21 [Current Revision] przez admin