Studenci z KNL wydziału MEiL PW w Instytucie Lotnictwa

W styczniu 2013 r. na podstawie porozumienia zawartego pomiędzy Dyrektorem Instytutu Lotnictwa i Dziekanem Wydziału MEiL, studenci z KNL przystąpili do kolejnego etapu projektu Sterowiec. Na korytarzu budynku B Instytutu Lotnictwa przeprowadzono próbę napełniania powłok balonu nośnego Sterowca. Balon wykonany z folii trudno przepuszczającej hel został umieszczony w zewnętrznej powłoce. Po uszczelnieniu otworów przystąpiono do napełniania go powietrzem. Taka próba jest niezbędna przed właściwym napełnieniem balonu. W jej trakcie są wykrywane nieszczelności i niedokładności wykonania zgrzewów. W końcowej fazie napełniania balon wewnętrzny pękł – co zakończyło próbę. Studenci naprawią balon wewnętrzny a następnie ponownie przeprowadzą test.

Tutaj można zobaczyć fotografie wykonane podczas testu.

• 2 grudnia 2015 o 11:09:11 [Current Revision] przez admin
  • 2 grudnia 2015 o 11:09:11 przez Katarzyna Wrona