Podczas 6th EASN International Conference „Innovation in European Aeronautics Research” w Porto została podpisana umowa o współpracy pomiędzy Institute of Aircraft Design, University of Stuttgart i Instytutem Lotnictwa.

Na mocy umowy University of Stuttgart i Instytut Lotnictwa będą w przyszłości realizować wspólne zadania oraz projekty badawczo-naukowe z zakresu inżynierii lotniczej.

University of Stuttgart został założony w 1829 roku i składa się z 10 wydziałów. Jest jednym z 9 wiodących uniwersytetów technicznych w Niemczech, w swojej ofercie posiada wysoko oceniane programy studiów w dziedzinach inżynierii lądowej, mechanicznej, przemysłowej i elektrycznej. University of Stuttgart wyróżnia się również swoją ekspertyzą z zakresu inżynierii lotniczej, zaawansowanej inżynierii pojazdów, zrównoważonej i zautomatyzowanej produkcji oraz inżynierii procesowej.