W piątek 29 sierpnia 2014 Instytut Lotnictwa odwiedził Giorgi Evgenidze – Prorektor ds. Współpracy Międzynarodowej Gruzińskiego Uniwersytetu Lotniczego w Tbilisi.

Gość został zapoznany z historią, strukturą, konstrukcjami, aktualnymi pracami badawczo-rozwojowymi i współpracą międzynarodową prowadzoną przez Instytut Lotnictwa w Warszawie.

W spotkaniu z prorektorem gruzińskiej uczelni uczestniczyli: Dyrektor Naukowy Instytutu Lotnictwa – prof. Cezary Galiński, Sekretarz Naukowy – prof. Grzegorz Socha oraz Główny Specjalista – dr inż. Zbigniew Pągowski.

Celem wizyty było omówienie różnych elementów współpracy i udział w przyszłych projektach w ramach konsorcjów naukowych Unii Europejskiej.

Następnie pan Evgenidze odwiedził laboratoria badawcze oraz zapoznał się z historycznymi i aktualnymi konstrukcjami Instytutu Lotnictwa.

Należy przypomnieć, że Gruzja i Mołdawia parafowały umowy stowarzyszeniowe z UE w dniu 29 listopada 2013 r. na szczycie Partnerstwa Wschodniego w Wilnie.