Minister Gospodarki, Wicepremier Janusz Piechociński objął patronatem XV Jubileuszową Polsko-Amerykańską Konferencję Nauki i Technologii.

Konferencja organizowana wspólnie przez Instytut Lotnictwa w Warszawie oraz Ohio State University w Columbus, Ohio w Stanach Zjednoczonych należy do najbardziej rozpoznawalnych wydarzeń tematycznych z zakresu innowacyjności oraz wysokich technologii.

Polsko-Amerykańska Konferencja Nauki  Technologii jest skierowana do decydentów i specjalistów reprezentujących władze, przedstawicieli wyższych uczelni, instytutów badawczych oraz przedsiębiorstw z sektorów związanych z technologiami lotniczymi i kosmicznymi, energetyką i środowiskiem, przemysłem obronnym, technologiami produkcji i materiałowymi.

Zakres tematyczny konferencji obejmuje: technologie lotnicze i kosmiczne, energetykę i środowisko, przemysł obronny i bezpieczeństwo oraz technologie produkcji i materiałowe.

Tegoroczna, jubileuszowa edycja spotkania odbędzie się w Ohio State University w dniach 28-29 maja 2015 roku.

Strona konferencji.