Zainaugurowana w ramach obchodów 90-lecia Instytutu Lotnictwa akcja charytatywna „Sięgnąć chmur” osiągnęła swój cel. Zebrane fundusze pozwoliły na zorganizowanie wycieczki samolotem do Gdańska dla  szesnaściorga uczniów z Zespołu Szkół nr 126 w Warszawie.

W ramach akcji „Sięgnąć chmur” (1-14 kwietnia 2016 roku) odbyła się zbiórka charytatywna, podczas której wystawiono oryginały ilustracji do kalendarza jubileuszowego Instytutu Lotnictwa oraz dzieł sztuki przekazanych przez artystów z całego świata. Uzyskany dochód został przeznaczony na zorganizowanie lotniczych wakacji dla dzieci z rodzin w trudnej sytuacji materialnej.

Wyjazd odbył się tuż przed zakończeniem roku szkolnego w dniach 21-22 czerwca 2017 roku. Dla wielu z uczestników był to pierwszy lot w życiu. Młodzież, która wzięła udział w wycieczce została wyłoniona spośród uczniów, którzy w sposób szczególny wykazywali się podczas roku szkolnego kulturą osobistą, przestrzegali norm i zasad społecznych, dążyli do pełnego rozwoju osobistego oraz byli zaangażowani w życie klasy i szkoły.

Podczas dwudniowego pobytu uczniowie zobaczyli i odwiedzili: gdyńskie oceanarium, okręt ORP Błyskawica, sopockie molo, Centrum Hewelianum, gdańską starówkę i Westerplatte. Oprócz przelotu samolotem, uczestnicy wycieczki mieli okazję sięgnąć chmur na gdańskim kole widokowym Amber Sky oraz przepłynąć galeonem „Czarna Perła”.

Koordynatorami akcji charytatywnej były: stowarzyszenie „Sercem Malowane” oraz Instytut Lotnictwa.  Wsparcia udzieliły także: biuro podróży Galapagos oraz  firma Reklamowe24, która przekazała uczestnikom bezpłatnie koszulki z logiem akcji.

Zapraszamy do obejrzenia filmu dokumentującego wyjazd na naszym kanale na Youtube.