W czwartek 8 lutego 2018 roku odbyło się seminarium zamykające sześciomiesięczną praktykę pierwszej grupy studentów z Uniwersytetu w Brasilii w Instytucie Lotnictwa.

Podczas seminarium studenci Lucas Santos de Morais Silva, Luiz Fernando Rocha de Carvalho, Marcia Aline Ribeiro Silva, Daniel Back da Trinidade oraz Beatriz de Souza Rodrigues zaprezentowali projekty, w których uczestniczyli oraz swoje indywidualne osiągnięcia. Część swojej prezentacji poświęcili zaletom programu wymiany studenckiej i praktyki w Instytucie Lotnictwa, w tym możliwości bezpośredniego poznania i życia w kulturze europejskiej.

Studenci odbyli swoje praktyki w Centrum Nowych Technologii (Zakład Aerodynamiki), Centrum Technologii Kosmicznych (Zakład Teledetekcji), Centrum Technologii Kompozytowych oraz w Centrum Transportu i Konwersji Energii.

Celem pobytu naukowego było zdobycie doświadczenia w pracy w środowisku lotniczym, ze szczególnym uwzględnieniem pracy przy projektach badawczych. Uczestnicy praktyk wspierali inżynierów Instytutu Lotnictwa m.in. przy testach tunelowych, analizie zdjęć lotniczych, badaniach materiałów kompozytowych, obliczeniach, analizach oraz przetwarzaniu danych dla aktualnie prowadzonych projektów.

Na seminarium, oprócz kadry Instytutu Lotnictwa, obecni byli goście specjalni: profesor Paolo Gessini i profesor Giancarlo Santilli z Uniwersytetu w Brasilii.

Więcej o współpracy Instytutu Lotnictwa z Uniwersytetem w Brasilii.

Oficjalna strona internetowa Uniwersytetu w Brasilii.