29 marca (czwartek) o godzinie 18:00 w budynku Instytutu Lotnictwa w Warszawie wystartuje trzynasta edycja Forum Bezpiecznego Latania (FBL). Tematem spotkania będzie frazeologia lotnicza w przestrzeni niekontrolowanej.

O czym będzie 13. Forum Bezpiecznego Latania?

• Otrzymacie wskazówki w formie schematów, jak poprawnie komunikować się na częstotliwościach lotniczych.
  • Na podstawie rzeczywistych przypadków (o włos od…) przedstawimy wagę prawidłowo i błędnie prowadzonej korespondencji radiowej.
  • Dowiecie się, czy FIS jest zadowolony, gdy używasz języka angielskiego i czy frazeologia w języku angielskim jest trudna?
  • Dowiecie się co robi FIS jak nie latacie.
  • Dowiecie się, że angielski frazeologiczny jest najłatwiejszym językiem świata.
  • Poznacie historię i teorię frazeologii lotniczej.
  • W końcu wyjaśnimy, dlaczego w dobie postępującej cyfryzacji lotnictwa, użycie poprawnej frazeologii lotniczej jest krytyczne ważne.
  • Spotkasz się twarzą w twarz z ludźmi po drugiej stronie radia.

Forum współtworzą Michał Słojewski, szef FIS oraz znani Informatorzy: Andrzej Rutkowski oraz Maciej Dróżdź z Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej.

Gościem specjalnym będzie dr Anna Borowska adiunkt na Wydziale Lingwistyki Stosowanej Uniwersytetu Warszawskiego. Przeprowadzone długoletnie badania w zakresie komunikacji lotniczej w języku angielskim przyczyniły się do stworzenia nowej dziedziny lingwistyki stosowanej, zwanej awialingwistyką, której założenia zostały opisane w książce pt.: Avialinguistics: The Study of Language for Aviation Purposes. Obecnie Anna Borowska kieruje Pracownią Badań Komunikacji w Awiacji, a badania te dotyczą dyskursu aeronautycznego i jego elementów, a także szkolenia językowego personelu operacyjnego.

Organizatorami trzynastej edycji Forum Bezpiecznego Latania są: Krajowe Towarzystwo Lotnicze AOPA Poland, portal dlapilota.pl, szkoła lotnicza Unitedsky. Forum jest współfinansowane z funduszu prewencyjnego zakładu ubezpieczeń PZU S.A.

Ilość miejsc ograniczona. Wejście bezpłatne. Formularz zgłoszeniowy na stronie dlapilota.pl.