W dniach 12-15 lipca 2016 roku w Temasek Laboratories, National University of Singapore odbył się kolejny workshop poświęcony wykorzystaniu detonacji w napędach: „International Workshop on Detonation for Propulsion” (2016 IWDP).

Był to już piąty workshop poświęcony tej tematyce. Wcześniejsze zostały zorganizowane w 2011 (dwa) w Bourges oraz Pusan, 2012 Tsukuba, 2013 Tainan, 2014 Warszawa (w Instytucie Lotnictwa) i 2015 Pekin. Profesor Piotr Wolański był członkiem komitetu organizacyjnego tego workshopu, a referat Piotra Wolańskiego i Michała Kawalca z Instytutu Lotnictwa pt.: „Influence of Mixture Supply Parameters on Stability and Performance of Rotating Detonation in Methane-Oxygen Mixture” był inaugurującym konferencję referatem.

W konferencji wzięli udział zaproszeni naukowcy z Singapuru, Chin, Francji, Japonii, Korei Południowej, Malezji, Polski, Niemiec i USA. Ustalono, że następny workshop z tej dziedziny zostanie zorganizowany w USA.