śmigłowiec bezzałogowy ILX-27

W dniach 11 – 16 września 2012 roku w Berlinie już po raz 101 odbędzie się Międzynarodowa Wystawa Lotnictwa i Astronautyki ILA w Berlinie. To najstarsza tego typu impreza na świecie a także jedna z największych. W tym roku krajem partnerskim targów jest Polska. Wystawa po raz pierwszy odbędzie się w nowym miejscu – w Berlin ExpoCenter Airport, przy lotnisku Schoenefeld.
Instytut Lotnictwa weźmie udział w tej prestiżowej imprezie. Przedstawi swoją ofertę badawczo – rozwojową w zakresie aeronautyki, astronautyki, energetyki oraz przemysłu wydobywczego. Zaprezentuje między innymi najnowsze osiągnięcia w budowie aparatów latających: bezzałogowego śmigłowca, bezzałogowego samolotu stratosferycznego i wiatrakowca oraz poduszkowiec.
Gwiazdą stoiska Instytutu Lotnictwa będzie bezzałogowy śmigłowiec – robot do zadań specjalnych ILX-27 realizowany we współpracy z Instytutem Technicznym Wojsk Lotniczych oraz Wojskowymi Zakładami Lotniczymi Nr 1 S.A.
Instytut Lotnictwa jest także głównym organizatorem konferencji Small Aircraft Transportation in the Future – Roadmap, która odbędzie się 13 września w ramach ILA 2012. Więcej o konferencji przeczytacie tutaj

Serdecznie zapraszamy na stoisko Instytutu Lotnictwa w Warszawie.
Więcej informacji o ILA znajdziecie tutaj