W dniach 30 listopada – 3 grudnia 2010, Instytut Lotnictwa wspólnie z polską ambasadą w Chile, reprezentował Polskę na Międzynarodowej Wystawie Morskiej EXPONAVAL w Valparaiso w Chile.

Na wystawie zaprezentowano szerokiemu gronu odbiorców z całego świata maszyny latające, skonstruowane w Instytucie Lotnictwa. Oprócz czteromiejscowego samolotu dyspozycyjnego I-23 Manager, który jest przeznaczony dla firm i użytkowników prywatnych do szybkiego i dalekiego podróżowania, zaprezentowano także skonstruowany w ILOT poduszkowiec ratowniczo patrolowy PRC-600 Ranger. Był to zresztą jedyny, zaprezentowany podczas wystawy poduszkowiec i cieszył sie ogromnym zainteresowaniem zwiedzających. PRC-600 Ranger przeznaczony jest do zadań na wodach śródlądowych, krze lodowej, terenach bagiennych i przybrzeżnych. Jest przydatny jednostkom ratowniczym, straży pożarnej, granicznej, policji i wodnego pogotowia ratunkowego.

Warto też podkreślić, że 11 listopada 2010, największy Chilijski dziennik – El Mercurio – poświęcił sporo miejsca nie tylko Polsce, ale także Instytutowi Lotnictwa. Aż pół strony (z dwóch) poświęcono samolotowi I-23 Manager, a także poduszkowcowi PRC-600 Ranger. Publikacja dostępna tu.