Fot. Instytut Lotnictwa | Photo credit: Institute of Aviation

26 października 2018 w Instytucie Lotnictwa miała miejsce wizyta przedstawicieli chińskiej delegacji z Uniwersytetu Tsinghua oraz Centrum Technologiczno-Innowacyjnego im. Xiao Bing w Pekinie (Beijing Xiao Bing Technical Innovative Center). Celem spotkania było nawiązanie współpracy naukowej pomiędzy Instytutem Lotnictwa a zaproszonymi stronami.

Umowę określającą warunki wymiany informacji podpisali: dyrektor Instytutu Lotnictwa – dr inż. Paweł Stężycki, przedstawiciel Uniwersytetu Tsinghua – profesor Bing Wang oraz przedstawiciel Centrum Technologiczno-Innowacyjnego im. Xiao Bing w Pekinie – Pan Dong Kun.

W spotkaniu określającym ramowe warunki współpracy uczestniczyli także: zastępca dyrektora Instytutu Lotnictwa – Sylwester Wyka, dyrektor Centrum Technologii Kosmicznych – Leszek Loroch, profesor Piotr Wolański, kierownik Biura Koordynacji – Monika Świech-Szczepańska oraz przedstawiciele Zakładu Technologii Kosmicznych – Kamil Sobczak, Błażej Marciniak oraz Anna Kasztankiewicz.