Instytut Lotnictwa otrzymał grant Siemensa na rozwój kadry inżynierskiej w dziedzinie technologii kosmicznych

Instytut Lotnictwa bierze udział w Programie GO PLM firmy Siemens skierowanym do ośrodków akademickich. Otrzymane w ramach tego grantu oprogramowanie NX pozwala na rozwój kadry inżynierskiej w dziedzinie przemysłu kosmicznego, w szczególności technik rakietowych.

W każdym kwartale Program GO PLM firmy Siemens przyznaje granty w postaci oprogramowania NX instytucjom akademickim o odpowiednich kwalifikacjach. Grant obejmuje udostępnienie oprogramowania na wyznaczony okres wraz z materiałami szkoleniowymi.

Oprogramowanie NX jest wykorzystywane przez praktykantów głównie w Zakładzie Technologii Kosmicznych w Instytucie Lotnictwa do prac projektowych w prowadzonych grantach w ramach współpracy z ESA oraz UE w programie Horyzont 2020.

Oprogramowanie firmy Siemens pozwala praktykantom pogłębiać wiedzę w dziedzinie projektowania silników rakietowych oraz rakiet nośnych.

Rocznie na praktyki w Zakładzie Technologii Kosmicznych przyjmowanych jest ponad 20 studentów z polskich uczelni technicznych oraz studenci z Ohio State University, z którym Instytut Lotnictwa prowadzi współpracę naukową.

Więcej o programie GO PLM: https://www.plm.automation.siemens.com/en/academic/.

• 23 sierpnia 2018 o 09:18:34 [aktualna wersja] przez Joanna Pieniążek
  • 23 sierpnia 2018 o 09:18:34 przez Joanna Pieniążek