Uczestnicy IX Międzyuczelnianych Inżynierskich Warsztatów Lotniczych

Instytut Lotnictwa w Warszawie był jednym ze sponsorów IX Międzyuczelnianych  Inżynierskich Warsztatów Lotniczych, które odbyły się w dniach 20-24 września 2012 roku w Akademickim Ośrodku Szybowcowym PRz w Bezmiechowej. Warsztaty zorganizowało Stowarzyszenie Młodych Inżynierów Lotnictwa. Ich celem jest integracja akademickiego środowiska lotniczego z całej Polski i zachęcenie studentów oraz pracowników naukowych wyższych uczelni technicznych do szukania nowych rozwiązań na polu Bezzałogowych Statków Latających.
Intencją organizatora jest wprowadzenie do polskiego wyższego szkolnictwa technicznego formy edukacji polegającej na uczestnictwie studentów w różnego rodzaju konkursach-projektach, które wymagają pracy zespołowej oraz pozwalają przejść przez cały proces tworzenia statku powietrznego od koncepcji aż do publicznej weryfikacji produktu w eksploatacji.
Warsztaty mają także na celu pogłębienie wiedzy teoretycznej i wymiany praktycznych doświadczeń z zakresu techniki lotniczej.

Cele te były realizowane jest to poprzez następujące bloki programowe:
– Wykłady lotnicze
– Konkurs na bezpilotowiec
– Prezentacja prac studenckich
– Dzień przemysłowy – zwiedzania zakładów lotniczych

Po więcej informacji na temat warsztatów zapraszamy tutaj