21 października 2011 roku (piątek) odbyła się kolejna „Noc w Instytucie Lotnictwa”. Od godziny 17.00 do 23.00 instytucja znów była otwarta dla wszystkich chętnych. Pod osłoną nocy w specjalnie zaprojektowanej iluminacji świetlnej można było przyjrzeć się szeroko rozumianemu lotnictwu: od pracy laboratoriów badawczych, aż po same maszyny latające.

Zapraszamy do obejrzenia galerii z Nocy w Instytucie Lotnictwa, która znajduje się tu.

W programie przewidziano mnóstwo atrakcji, między innymi:

• Black Hawk – jedyny otwarty pokaz dla publiczności amerykańskiego wielozadaniowego śmigłowca transportowego
  • Kino Discovery Channel
  • 31 Baza Lotnictwa Taktycznego Poznań-Krzesiny – pokaz wyposażenia pilotów latających na samolotach F-16
  • Prezentacja filmów wyróżnionych w Międzynarodowym Festiwalu Filmów Lotniczych – Fly Film Festival 2011
  • Polskie Linie Lotnicze LOT – historia i teraźniejszość
  • Lotnisko w Modlinie – historia i przyszłość
  • Prezentacja śmigłowca Robinson
  • Bezzałogowe maszyny latające
  • Czarna skrzynka – jak to działa?
  • Wiatrakowiec Xenon
  • Technologie lotnicze z Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych w Dęblinie
  • Pokazy zasad działania napędów rakietowych
  • Tunele aerodynamiczne, w tym największy w Polsce
  • Silniki i podwozia lotnicze
  • Drugie co do wielkości na świecie laboratorium testów ciśnieniowych urządzeń wydobywczych ropy i gazu
  • Laboratoria materiałoznawstwa i badania mikroskopowe
  • Tor wyścigowy poduszkowców
  • Symulatory lotów, w tym profesjonalne dwuosobowe
  • Teleskopy astronomiczne
  • Interaktywne mapy Marsa przygotowane dla NASA
  • Pokazy sprzętu ratownictwa wysokościowego
  • Wystawy fotografii i plakatów
  • Oświetlony pas startowy Lotniska Okęcie
  • Podświetlona fontanna ciśnieniowa
  • Muzyka serwowana przez DJ’a
  • Punkty gastronomiczne
  • Upominki dla zwiedzających

Dziękujemy serdecznie wszystkim miłośnikom lotnictwa, którzy nas odwiedzili wraz z rodzinami i przyjaciółmi!