O Instytucie i Nocy

O Nocy

12 października 2018 roku (piątek) odbędzie się 9. Noc w Instytucie Lotnictwa.

To największa w Polsce nocna impreza edukacyjna, której celem jest popularyzacja sektora lotniczego i kosmicznego w Polsce oraz promocja zawodów inżynierskich.

Każdego roku rośnie liczba odwiedzających Instytut Lotnictwa gości oraz zainteresowanie mediów. W poprzedniej, ósmej edycji, Instytut odwiedziło ponad 37 000 osób!

Podczas dotychczasowych imprez zaprezentowaliśmy ponad 180 firm, instytucji i urzędów zajmujących się lotnictwem, pokazując między innymi samoloty, śmigłowce, bezzałogowce i inne konstrukcje latające, osiągnięcia studentów i uczelni, instytutów badawczych, linii lotniczych, organizacji, stowarzyszeń, szkół oraz przedsiębiorstw przemysłowych.

Impreza jest skierowana do wszystkich wielbicieli lotnictwa, samolotów, kosmosu, nauki, techniki oraz dla tych, którzy są ciekawi świata i lubią aktywnie spędzać czas wolny. W trakcie imprezy będzie można spotkać pilotów cywilnych i wojskowych, spadochroniarzy, przedstawicieli warszawskich lotnisk, inżynierów, astronomów, kosmonautów, naukowców, studentów i wielu innych wspaniałych ludzi. Zaprezentowane zostaną obszary związane z lotnictwem, nowymi technologiami, kosmosem, ale nie tylko. Jak zawsze szykujemy wiele niespodzianek!

Naszym gościom zostaną udostępnione niedostępne na co dzień laboratoria. Ta jedyna noc w roku będzie rzadką okazją zwiedzenia Instytutu Lotnictwa w Warszawie!

Na wszystkich będą czekać niespodzianki, konkursy, gry oraz wyjątkowe atrakcje.

Widzimy się w godzinach 17:00 – 23:00!

Wstęp bezpłatny!

O Instytucie

Instytut Lotnictwa należy do najstarszych placówek badawczych w Europie. Oficjalnie powstał w 1926 roku. Przez 92 lata swojej działalności wniósł ogromne zasługi dla rozwoju nie tylko polskiej, ale także światowej aeronautyki. Misją Instytutu Lotnictwa jest świadczenie najwyższej jakości usług badawczych na światowym rynku badań naukowych. Siłą Instytutu jest doświadczona, wysoko wykwalifikowana kadra oraz bogate zaplecze badawcze w postaci nowoczesnych laboratoriów, posiadających wszelkie międzynarodowe akredytacje.

Instytut Lotnictwa jest członkiem wielu międzynarodowych organizacji oraz stowarzyszeń zajmujących się tematyką lotniczą, takich jak EREA (Stowarzyszenie Europejskich Narodowych Lotniczych Instytutów Badawczych). Instytut jest również organizatorem międzynarodowych konferencji, sympozjów, moderatorem globalnych przedsięwzięć badawczych.

Placówka dzieli się na sześć pionów merytorycznych:

Wśród głównych obszarów badawczych znajdują się:

• Aerodynamika
  • Teledetekcja
  • Układy sterowania
  • Wyposażenie śmigłowców

Więcej informacji o Instytucie Lotnictwa znajdziecie na www.ilot.edu.pl  oraz na naszych profilach w serwisach społecznościowych:

tweetlinkedininstagram