O imprezie | O Instytucie

O imprezie

11 października 2019 roku (piątek) odbędzie się 10. Noc w Instytucie Lotnictwa.

To największa w Polsce nocna impreza edukacyjna, której celem jest popularyzacja sektora lotniczego i kosmicznego w Polsce oraz promocja zawodów inżynierskich.

Każdego roku rośnie liczba odwiedzających oraz zainteresowanie mediów. W poprzedniej, dziewiątej edycji, Instytut odwiedziło ponad 43 000 osób!

Podczas dotychczasowych imprez zaprezentowaliśmy ponad 180 firm, instytucji i urzędów zajmujących się lotnictwem, pokazując między innymi samoloty, śmigłowce, bezzałogowce i inne konstrukcje latające, osiągnięcia studentów i uczelni, instytutów badawczych, linii lotniczych, organizacji, stowarzyszeń, szkół oraz przedsiębiorstw przemysłowych.

Impreza jest skierowana do wszystkich wielbicieli lotnictwa, samolotów, kosmosu, nauki, techniki oraz dla tych, którzy są ciekawi świata i lubią aktywnie spędzać czas wolny.

W trakcie imprezy będzie można spotkać pilotów cywilnych i wojskowych, spadochroniarzy, przedstawicieli warszawskich lotnisk, inżynierów, astronomów, kosmonautów, naukowców, studentów i wielu innych wspaniałych ludzi.

Zaprezentowane zostaną obszary związane z lotnictwem, nowymi technologiami, kosmosem, ale nie tylko. Jak zawsze szykujemy wiele niespodzianek!

Naszym gościom zostaną udostępnione niedostępne na co dzień laboratoria. Ta jedyna noc w roku będzie rzadką okazją zwiedzenia Sieci Badawczej Łukasiewicz – Instytutu Lotnictwa w Warszawie!

Widzimy się w godzinach 17:00 – 23:00!

Wstęp bezpłatny!

O Instytucie

Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytut Lotnictwa należy do najstarszych placówek badawczych w Europie. Oficjalnie powstał w Warszawie, w 1926 roku, chociaż jego korzenie sięgają roku 1918.

Obecnie Instytut dostarcza najwyższej jakości usługi badawczo-rozwojowe dla lokalnych i globalnych partnerów przemysłowych z sektorów lotniczego i kosmicznego.

Działa tu 30 wyspecjalizowanych laboratoriów, w tym największy tunel aerodynamiczny w Europie Środkowo-Wschodniej.

Głównymi obszarami badawczymi Instytutu są: projektowanie i badania konstrukcji lotniczych, silniki lotnicze i rakietowe, napędy kosmiczne i satelitarne, technologie bezpieczeństwa i autonomii bezzałogowych systemów latających, badania materiałów kompozytowych, aerodynamika, awionika, teledetekcja.

Więcej informacji o nas znajdziecie na www.ilot.edu.pl  oraz na naszych serwisach społecznościowych:

FacebookTwitterYouTubeLinkedInInstagram