Dziekan na Politechnice Gdańskiej prof. dr hab. inż. Janusz Kozak, Dyrektor Zarządzająca General Electric Company Polska Magdalena Nizik oraz Dyrektor Instytutu Lotnictwa dr hab. inż. Witold Wiśniowski podpisują list intencyjny.

1 lutego 2013 roku w Engineering Design Center (EDC) w Warszawie odbyło się spotkanie przedstawicieli Politechniki Gdańskiej z przedstawicielami General Electric Company Polska (GECP) i Instytutu Lotnictwa, strategicznych partnerów tworzących EDC.

Celem spotkania było podpisanie listu intencyjnego o podjęciu współpracy pomiędzy EDC i Politechniką Gdańską, wydziałem Oceanotechniki i Okrętownictwa, nad uruchomieniem nowego kierunku studiów magisterskich o specjalności „Technologie Podwodne”.

Pod dokumentem podpisy złożyli: Dyrektor Zarządzająca General Electric Company Polska Magdalena Nizik, Dyrektor Instytutu Lotnictwa prof. nadzw. dr hab. inż.Witold Wiśniowski oraz reprezentujący Politechnikę Gdańską prof. dr hab. inż. Janusz Kozak.

Już w lutym bieżącego roku pierwsi studenci rozpoczną naukę na jedynej takiej specjalności w Polsce. Na studiach stacjonarnych II stopnia będzie mogło się kształcić od 20 do 30 osób. GECP poza badaniami nad technologiami wydobycia ropy naftowej i gazu prowadzi także prace rozwojowe w dziedzinie lotnictwa i energetyki.

Więcej o nowym kierunku studiów można przeczytać tutaj

Zdjęcia z podpisania dokumentu można zobaczyć tutaj