Na zlecenie firmy związanej z Instytutem Lotnictwa a także w ramach promocji poduszkowca PRC-600M, dr inż Krzysztof Szafran przeprowadził pokazy na zamarzniętym jeziorze w Lubniewicach k/Sulęcina. Pierwsze loty dostarczyły sporo emocji, ponieważ gwałtownie zapadł zmierzch oraz podniosła się gęsta mgła. Pilot poduszkowca niemal po omacku trafił do przystani. Prezentacja, która odbyła się kolejnego dnia przebiegła bez zakłóceń. Poduszkowiec odbył loty po zamarzniętej tafli jeziora, wykonał podejścia do brzegu i pomostów oraz były z niego prowadzone prace związane z ustawianiem boi w wyznaczonych miejscach na tafli jeziora. Pan Krzysztof Szafran zapoznał potencjalnych użytkowników z możliwościami wykonywania różnych zadań przy pomocy poduszkowca.  Między innymi przeprowadził pokaz precyzyjnego podejścia do wyznaczonego punktu, manewru niezbędnego w trakcie prowadzenia akcji ratowniczej.
Po udanych pokazach poduszkowiec wrócił do Instytutu Lotnictwa. Prezentacja cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem. Wkrótce odbędą się kolejne pokazy promocyjne.

Galerię fotografii z pokazu można obejrzeć tutaj