W dniu 1 grudnia Dyrektor Centrum Badań Materiałów i Konstrukcji, Antoni Niepokólczycki, uczestniczył w konferencji pod nazwą „Polish Innovation in Advanced Materials & Nanotechnologies” w Tel-Avivie.

W konferencji tej wzięło udział blisko 60 przedstawicieli polskich uczelni i instytutów badawczych, innowacyjnych firm i instytucji publicznych. Organizatorami przedsięwzięcia były: Ministerstwo Spraw Zagranicznych, Ministerstwo Gospodarki oraz Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.

Ze strony izraelskiej w konferencji uczestniczyli przedstawiciele rządu, instytucji badawczych i wyższych uczelni. Bardzo licznie uczestniczyły w wydarzeniu izraelskie firmy, w tym również z branży lotniczej.

Konferencja składała się z czterech sesji plenarnych, po których dla zainteresowanych zorganizowano spotkania B2B.

Antoni Niepokólczycki przedstawił w czasie jednej z sesji plenarnych prezentację o Instytucie Lotnictwa i o Centrum Badań Materiałów i Konstrukcji, a w sesji spotkań B2B, dla przedstawicieli wybranych firm lotniczych, prezentację „A New Method for Flutter Flight Testing”. Metoda ta jest wynikiem zrealizowanego projektu POIG i obecnie stanowi przedmiot postępowania patentowego w Europie, Stanach Zjednoczonych i Kanadzie.

Udział Antoniego Niepokólczyckiego w konferencji „Polish Innovation in Advanced Materials & Nanotechnologies” sfinansowany został z funduszy projektu realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.