Polski Tydzień Innowacji i Biznesu

Przedstawiciele Sieci Badawczej Łukasiewicz – Instytutu Lotnictwa wzięli udział w Polskim Tygodniu Biznesu i Innowacji, który 15 czerwca 2019 roku w Reno zainaugurował Prezydent RP, Andrzej Duda. Wydarzenie skierowane było do przedstawicieli polskich instytucji i biznesu działających w Nevadzie.

W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele: Ministerstwa Spraw Zagranicznych, Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego, Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, Sieci Badawczej Łukasiewicz – Instytutu Lotnictwa, Szkoły Głównej Handlowej, Uniwersytetu Marii Skłodowskiej-Curie oraz polskich start-upów. Wydarzenie koordynowało Biuro Gubernatora Nevady ds. Rozwoju Ekonomicznego (GOED).

Sieć Badawczą Łukasiewicz – Instytut Lotnictwa reprezentowali: zastępca dyrektora naczelnego, Sylwester Wyka oraz profesor Joanna Cygler, pełnomocnik dyrektora ds. organizacji badań naukowych.

Nevada Global Summit

Program Polskiego Tygodnia Innowacji i Biznesu obejmował liczne wydarzenia o charakterze networkingowym, wizyty w instytucjach i firmach amerykańskich oraz udział w Nevada Global Summit.

Ważną częścią programu wizyty delegacji Sieci Badawczej Łukasiewicz – Instytutu Lotnictwa był udział zastępcy dyrektora naczelnego, Sylwestra Wyki w panelu dyskusyjnym podczas Nevada Global Summit. W panelu poświęconym innowacjom i międzynarodowemu biznesowi zaproszeni goście podjęli tematykę najnowszych osiągnięć w dziedzinie technologii, innowacji, przedsiębiorczości, wpływu tych sektorów na współpracę regionalną i tego, jak Nevada promuje takie branże i jakie korzyści przynosi to międzynarodowemu biznesowi.

Dyrektor Wyka zaprezentował podczas panelu przede wszystkim działania Sieci Badawczej Łukasiewicz – Instytutu Lotnictwa w dziedzinie systemów bezzałogowych, które testowane są właśnie na terenie stanu Nevada.

Podczas kolejnych dni reprezentanci Instytutu odwiedzili także kampus Uniwersytetu Nevada w Reno, gigafabrykę Tesli oraz wzięli udział w Polish Demo Night w Las Vegas, podczas którego wybrane polskie start-upy prezentowały swoje biznesy.

Była to także okazja do rozmów z podsekretarzem stanu w Ministerstwie Przedsiębiorczości i Technologii, Tadeuszem Kościńskim.

Wizyta w Nevadzie zaowocowała wieloma kontaktami oraz była doskonałą okazją do zaprezentowania możliwości Sieci Badawczej Łukasiewicz – Instytutu Lotnictwa w zakresie bezzałogowych systemów latających.

Na terenie stanu realizowane są liczne inicjatywy o charakterze badawczym i edukacyjnym w tym sektorze. Nevada jest także jednym z sześciu narodowych terenów testowych w Stanach Zjednoczonych. To właśnie tutaj dynamicznie rozwijają się technologie bezzałogowe, a rozwiązania które są obecnie testowane są pionierskie w skali światowej.

• 1 lipca 2019 o 15:55:43 [aktualna wersja] przez Joanna Pieniążek
  • 1 lipca 2019 o 15:55:43 przez Joanna Pieniążek