W dniach 4 – 5 czerwca w miejscowości Prudomat odbyły się zawody rundy Włoskiej Pucharu Mistrzów Europy. Polskę reprezentowało czterech zawodników w różnych formułach startowych, którzy zagrzewani byli do walki przez dziesięcioosobowy zespół kibiców. W malowniczej miejscowości w pobliżu zamku Bretanox, na przygotowanym torze wodno lądowym ścigało się pięćdziesięciu zawodników z całej Europy. Dwa dni zawodów ożywiły rykiem maszyn ospałą miejscowość. Na finały zjechało kilka tysięcy widzów z okolicznych miasteczek. Prowadzona była bezpośrednia transmisja w Internecie, a także relacje w miejscowej telewizji i radiu. Nasza drużyna zaprezentowała się całkiem nieźle, gdyż Paweł zdobył I miejsce w formule N.

Druga runda Mistrzostw Europy odbyła się we Francji nad rzeką Loarą w miejscowości Grez Neuville. W dniach 11 i 12 czerwca w wyścigach wzięło udział 64 zawodników. Tu również nasza reprezentacja zaprezentowała się nieźle, gdyż zajęliśmy I i III miejsce.

Duże zaangażowanie naszych zawodników, pasja, intensywna praca dała efekty. Jesteśmy zauważalni w Europie jako kraj który próbuje spopularyzować nową dyscyplinę sportową, która przyciąga coraz większą liczbę pasjonatów. Niewątpliwie jest to sport bardzo kosztowny, drogie są poduszkowce, wyjazdy, opłaty organizacyjne i ubezpieczenia.

„Chciałbym serdecznie podziękować Dyrekcji Instytutu Lotnictwa za wsparcie którego udzieliła POLSKIEMU KLUBOWI PODUSZKOWCÓW w organizacji wyjazdów na zawody, a także realizacji POLSKIEJ rundy Mistrzostw Europy w Lotach Poduszkowców. ” – powiedział Prezes Polskiego Klubu Poduszkowców, Dr inż. Krzysztof Szafran