GE Company Polska Sp. z.o.o wspólnie z Instytutem Lotnictwa po raz kolejny ufundowały stypendium naukowe im. Justyny Moniuszko dla studentów Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej. W edycji na semestr letni roku akademickiego 2014/2015 całkowita kwota stypendium wynosi 15 000 złotych. Nabór aplikacji trwa od 23 lutego do 20 marca 2015 roku.

Stypendium przeznaczone jest dla jednego studenta studiów dziennych, który uzyskał tytuł  inżyniera na Wydziale Mechanicznym Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej i przystępuje na pierwszy semestr stopnia magisterskiego.

Stypendium wypłacane jest comiesięcznie przez cały okres studiów magisterskich nie dłużej jednak niż trzy semestry.

Aby wziąć udział w programie stypendialnym należy złożyć komplet dokumentów aplikacyjnych drogą elektroniczną w wyznaczonym terminie.

Szczegóły dostępne są w regulaminie.

Stypendium zostało ustanowione dla upamiętnienia postaci Justyny Moniuszko, studentki Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej, tragicznie zmarłej w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem 10 kwietnia 2010 roku.