W dniu 30 sierpnia 2017 w Laboratorium Badań Aerodynamicznych odbyło się oficjalne spotkanie z udziałem przedstawicieli Ministerstwa Sportu i Turystyki, Instytutu Lotnictwa, Instytutu Sportu oraz Polskiego Związku Narciarskiego wraz z członkami Kadry Narodowej w skokach narciarskich. Częścią wizyty były zaplanowane na ten dzień testy lotne dla zawodników.

Oficjalną część rozpoczęło szkolenie dla gości Instytutu Lotnictwa z zakresu bezpieczeństwa poprowadzone przez kierownika Laboratorium Badań Aerodynamicznych, Grzegorza Krysztofiaka.

W spotkaniu uczestniczyli wiceminister sportu i turystyki, Jan Widera, Grzegorz Botwina – asystent wiceministra, czołowi polscy skoczkowie: Kamil Stoch, Stefan Hula, Maciej Kot, Piotr Żyła, Jakub Wolny, Krzysztof Miętus oraz Dawid Kubacki, przedstawiciele sztabu szkoleniowego: Stefan Horngacher, Michał Dolezal, Grzegorz Sobczyk, Kacper Skrobot, Zbigniew Klimowski, Adam Małysz, Łukasz Gębala oraz Matthias Prodinger, reprezentanci Instytutu Sportu, na czele z dyrektor placówki Urszulą Włodarczyk, zastępcami: Piotrem Żmijewskim i Wojciechem Derejem oraz panią Patrycją Lipińską, a także przedstawicielami Instytutu Lotnictwa wraz z dyrektorem Instytutu prof. Witoldem Wiśniowskim oraz dyrektorem Centrum Nowych Technologii, dr. Jerzym Żółtakiem.

Po szkoleniu, zawodnicy Kadry Narodowej przy wsparciu sztabu szkoleniowego oraz ekspertów z Laboratorium Badań Aerodynamicznych, rozpoczęli testy lotne w pięciometrowym tunelu aerodynamicznym.

W przeszłości tunel służył już jako platforma do badań dla narciarzy. Swoje treningi przeprowadzali tutaj najsłynniejsi polscy skoczkowie, w tym Adam Małysz i Kamil Stoch. Profesjonalna obsługa oraz fachowość ekspertów Instytutu Lotnictwa podczas ówczesnych testów zaowocowała podjęciem kolejnej współpracy, tym razem z nową generacją polskich skoczków narciarskich.