Instytut Lotnictwa zaprezentował swoją ofertę w zakresie technologii lotniczych i kosmicznych podczas Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego 2016 w Kielcach.

Na większym niż w ubiegłych latach stoisku, odwiedziło nas wielu gości, w tym obecnych i potencjalnych klientów. Stoisko znalazło się na trasie przejścia Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy. Dłuższą wizytę na stoisku złożył, na zaproszenie Dyrektora Instytutu Lotnictwa, wicepremier Mateusz Morawiecki, który z zainteresowaniem oglądał eksponaty, słuchał wypowiedzi na ich temat oraz zadawał pytania dotyczące rozwiązań technicznych wypracowanych w Instytucie. Wśród odwiedzających stoisko znaleźli się również: szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego – Paweł Soloch, przedstawiciel Departamentu Polityki Zbrojeniowej MON, kilkanaście oficjalnych delegacji zagranicznych resortów obrony oraz przedstawiciele kilku międzynarodowych gigantów branży zbrojeniowej, takich jak Boeing, Raytheon, czy Thales, a także polskich partnerów przemysłowych i naukowych.

Wśród prezentowanych na stoisku eksponatów, największym zainteresowaniem cieszył się system do unieszkodliwiania obcych dronów za pomocą siatki wyrzucanej przez własny bezzałogowy statek powietrzny. Spore zainteresowanie wzbudziły również: system poprawy bezpieczeństwa w General Aviation dzięki ocenie faktycznego stanu technicznego silników tłokowych oraz rakieta „Bursztyn” z napędem hybrydowym. Zwiedzający interesowali się również: samolotem bezzałogowym w układzie połączonych skrzydeł MOSUPS z zamontowaną kamerą wielospektralną, modelem śmigłowca bezzałogowego ILX-27, łopatami kompozytowymi oraz radiowysokościomierzem i układem paliwomierzy.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom części zwiedzających z ubiegłych lat, w tym roku, podczas MSPO, zostały udostępnione do bezpośredniego  zakupu wydawnictwa Instytutu Lotnictwa. Jak się okazało,  cieszyły się one sporym zainteresowaniem kupujących.

Owocne rozmowy biznesowe oraz duże zainteresowanie osiągnięciami technicznymi Instytutu i myślą techniczną zawartą w jego publikacjach, udowadniają, że Instytut Lotnictwa może być liczącym się partnerem naukowym i biznesowym dla branży obronnej. Pozytywne opinie dotyczące zarówno aranżacji stoiska, jak i postawy obecnych na nim pracowników Instytutu, zachęcają do udziału w ważnych branżowych imprezach targowych w przyszłości.

6-9-09-2016-mspo-033

Podziel się wpisem