Międzynarodowy konkurs na projekt plakatu o tematyce lotniczej „Polecieć jak ptaki” dobiegł końca. Ogółem napłynęło 270 prac konkursowych z Polski, Europy oraz Ameryki Południowej. Zgodnie z regulaminem w ogólnym głosowaniu konkursowym Jury w składzie:

• Esaú González Carpio – Meksyk
  • Pierre Chambres – Francja
  • Marios Christoforides – Cypr
  • Enric Macià – Hiszpania
  • Robbin Milne – USA
  • Pavel Oparty – Czechy
  • Bora Özen – Turcja
  • Ursula Schmidt Krause – Niemcy
  • Radosław Suchożebrski – Polska
  • Panagiotis Voulgaris – Grecja
  • postanowiło przyznać nagrodę główną oraz jedno wyróżnienie.

Nagrodę główną – miesięczny indywidualny kurs projektowania graficznego na uczelni artystycznej Akademia di Bella Arti we Florencji wraz z zakwaterowaniem – otrzymała:

Katarzyna Meszka

Wyróżnienie i nagrodę finansową otrzymała:

Marta Olczak

Dodatkowo Jury wyróżniło prace ośmiu autorów, którzy otrzymają unikatowy album wydany z okazji 85-lecia Instytutu Lotnictwa:

Arkadiusz Lorenc
Artur Wojciechowski
Iwona Ratajczyk
Otto Hugo Lerma Morales
Monika Prus
Beata Stachura
Marta Stawarczyk
Diana Sztajda

Organizator Konkursu, Instytut Lotnictwa, przyznał dodatkowe wyróżnienie Christopherowi Scottowi w postaci unikatowego albumu wydanego z okazji 85-lecia Instytutu Lotnictwa

Prosimy wszystkie osoby wyróżnione o potwierdzenie swoich adresów do korespondencji na maila poster@ilot.edu.pl

Wszystkie prace można obejrzeć od 8 sierpnia 2011 roku w Internecie: www.ilot.edu.pl, www.ilot85lat.pl, www.facebook.com/instituteofaviation.

38 najciekawszych projektów będzie można obejrzeć w wielkim formacie na wystawie plenerowej, która odbędzie się w Warszawie w dniach 1-17 października 2011 roku na Trakcie Królewskim.

Gratulujemy!